Rozwój osobisty psychoterapia

Psychika obejmuje wewnętrzne procesy człowieka oraz określa jego cechy. Jest ona połączenia z intelektem, emocjami, doświadczeniem życiowym i predyspozycjami. Cechy psychofizyczne odmienne dla każdego człowieka tworzą osobowość. Nie ma jednego modelu psychiki. Albowiem ma ona multum procesów. Skądinąd w grę wchodzi jeszcze świadomość oraz nieświadomość. Często również bierze się pod uwagę kwestie wiary. Niewątpliwie nad psychiką trzeba panować. Stąd rozwój osobisty przez psychoterapię jest czymś w co potrzeba zainwestować. Niezwykle ważną funkcję pełni inteligencja emocjonalna. Połączona jest ona z rozpoznawaniem własnych uczuć, a także kolejnych ludzi. Odnosi się ona także do kierowania emocjami oraz do umiejętności motywowania się. Ma ona ogromne znaczenie w owym, ażeby osiągnąć życiowy sukces, gdyż stanowi ona aż 75%, gdzie 15% to tylko intelekt i wiedza. W inteligencji emocjonalnej mamy 5 podstawowych kompetencji. Są nimi:empatia, samoświadomość, umiejętności społeczne, samoregulacja emocjonalna, motywacja do realizacji celów.

Oceń stronę

Ocena: 2.8/10 (22 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Nagrobki warszawa producent

Nagrobki warszawa producent »Dodano - 29.11.2018

Od wszelkiej firmy obojętnie czym się zajmuje wymaga się tegoż, żeby zależało jej przede wszystkim na szczęściu klienta. Jeżeli to będzie na kluczowym miejscu to wówczas wszelkie inne aspekty zostaną spełnione. Z gwarancją Grobex dba o owo, ażeby realizować wszystko zgodnie z wymaganiami osób, które zdecydowały się sko... zobacz szczegóły wpisu »

Slub-w-plenerze.com - wesele w plenerze

Slub-w-plenerze.com - wesele »Dodano - 29.11.2018

Zaaranżowanie swego ożenku to rzecz bardzo długookresowa, i w bonusie stresująca. Zazwyczaj mamy poczucie, że przed nami jest zatrzęsienie, nadal niezałatwionych kwestii. Jednak wesele na Podlasiu niekoniecznie jest dla nowożeńców stresującym doświadczeniem, którego zrealizowanie wyciągnie z nas siódme poty. Należałoby... zobacz szczegóły wpisu »

Precyzyjna konserwacja witraży zabytkowych

Precyzyjna konserwacja witraż »Dodano - 02.11.2018

Zapewniamy projektowanie przepięknych witraży sakralnych dla Kościołów i kompleksowe usługi konserwacji witraży zabytkowych. Możemy pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami lecz i w Polsce, lecz również za granicą. Dla nas najważniejszym priorytetem jest zawsze satysfakcja i zadowolenie klienta, z tej racji staramy... zobacz szczegóły wpisu »

Serwis komputerowy piastów

Serwis komputerowy piastów »Dodano - 14.05.2020

Technika jest czymś co przeważa nad innymi dziedzinami życia społecznego. Gdyż wkradła się ona w niemal, że każdy aspekt. Poza tym dzięki niej powstało wiele nowych branż i znacząco rozwinął się biznes. Niemniej codzienne czynności nie są już tak uciążliwe jak to było kiedyś. Albowiem większość wykonują maszyny. To, tu... zobacz szczegóły wpisu »

PLC

PLC »Dodano - 20.07.2020

Przemysł działa na bardzo szeroką skale. Podstawowym zakresem jego działalności jest przede wszystkim produkcja. Toż, zaś odbywa się w możliwie jak najkrótszym czasie, gdzie wytwarza się jak najwięcej danych rzeczy. Jakkolwiek, żeby było to możliwe to potrzeba jest właściwych do tegoż maszyn. W ich zakresie sterowniki ... zobacz szczegóły wpisu »

Psychoterapia Pruszków

Psychoterapia Pruszków »Dodano - 17.09.2020

Żyjemy w czasach, które odznaczają się niezwykle dużym pędem. Ludzie są przeważnie skupieni na realizacji własnych celów. Niestety przeważa egoizm oraz brak zrozumienia. Jednak człowiek nie powinien zamykać się na otaczający świat. Jakkolwiek nie wszyscy wytrzymują presji otoczenia i jakimkolwiek wstydem jest czerpanie... zobacz szczegóły wpisu »

Tarot anielski

Tarot anielski »Dodano - 25.11.2020

To co transcendentalne często budzi podziw oraz lęk. Owa rozbieżność uczuć jest czymś naturalnym w przypadku czegoś czego człowiek do końca nie zna i nigdy nie pozna tutaj na ziemi. Duchowość jest niesłychanie skomplikowaną sprawą, lecz również kluczem do poznania samego siebie. Warto robić to nie wyłącznie w jednym ki... zobacz szczegóły wpisu »

Karpacz SkiArena

Karpacz SkiArena »Dodano - 03.12.2020

Obowiązki są niezbędnością zrobienia czegoś. Człowiek jest zobowiązany do wykonania czegoś, czyli musi to zrobić. Jeżeli czegoś się nie zrealizuje czegoś to trzeba liczyć się spośród poważnymi konsekwencjami. Poza tym człowiek unikając wykonywania obowiązków szkodzi przede wszystkim samemu sobie. Albowiem traci okazje,... zobacz szczegóły wpisu »

Opole airmax

Opole airmax »Dodano - 31.03.2023

Airmax Opole jest to świetnej klasy łączę online światłowodowe, spośród którego mogą skorzystać mieszkańcy terenu województwa opolskiego. Trzeba zaznaczyć, że opinie airmax to firma działająca na rynku już od wielu lat świadcząca profesjonalne usługi doradztwa, montażu, a dodatkowo serwisowania. Firma gwarantuje nie je... zobacz szczegóły wpisu »

Skup mieszkań katowice

Skup mieszkań katowice »Dodano - 20.10.2023

Niezależnie od tego, albo masz mieszkanie, dom, działkę lub lokal użytkowy, proponujemy skup nieruchomości w Katowicach, jaki spełni Twoje oczekiwania. Nasza firma działa na rynku od lat, zdobywając oczekiwanie klientów dzięki uczciwym oraz klarownym transakcjom. Proponujemy konkurencyjne stawki lub sprawne procedury, ... zobacz szczegóły wpisu »