Koty

Kot nubijski jest przodkiem kota domowego. Rozbieżności pomiędzy nimi są niewielkie, więc stąd należą do tego samego gatunku. Data od kiedy udomowiono kota nie jest jednoznaczna. Większość źródeł podaje lata 4000–3700 p. n. e., gdzie posiadało to miejsce w Nubii. Dodatkowo są podane jeszcze: 7500 r. p. n. e. na Cyprze, dalej to ok. 9500 lat niniejszemu na obszarze Żyznego Półksiężyca w Azji Zachodniej. Na pewno około 2000 r. p. n. e. koty pospolicie hodowano w starożytnym Egipcie. Były tam świętymi zwierzęciami, jakie utożsamiano spośród boginią Bastet, natomiast ich zwłoki były mumifikowane. Obecnie koty są traktowane jak członkowie rodziny, podobnie jak psy. Na pewno decydując się na to zwierzak w domu potrzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż zgodnie z powiedzeniem ''chodzą one swymi drogami''. Warto dowiedzieć się czegoś o nich więcej. W tym wspomoże Państwu serwis: koty. porady-tech. pl. Istnieje tam mnóstwo artykułów. Są one między innymi o tym dlaczego kot mruczy w trakcie snu, co może, zaś czego nie może zjadać kot itd.

Oceń stronę

Ocena: 0.0/10 (0 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Whose number

Whose number »Dodano - 20.01.2018

Mówi się, iż ''najgorsza prawda jest lepsza od najsłodszego kłamstwa''. Bez powątpiewania nie można owemu zaprzeczyć. Chyba nikt nie pragnie żyć w iluzji. Lepiej jest coś wiedzieć na pewno niż nieustannie żyć w wyobrażeniach. Warto jest być człowiekiem szlachetnym i nie umożliwiać jeszcze innym dać nas oszukiwać. Współ... zobacz szczegóły wpisu »

Http://www.jak-wypelnic-pit-37.pl

Http://www.jak-wypelnic-pit-3 »Dodano - 23.11.2018

Obowiązki nie są tylko nieprzyjemną koniecznością. Mianowicie dzięki nim człowiek wie co jemu wolno, a czego nie tudzież co musi robić. Reguły wbrew powiedzeniu nie są wyłącznie po toż, ażeby je łamać. Jest wręcz odwrotnie. Albowiem toż one zapewniają nam ład. Każdy w określonej grupie społecznej rozumie na co może sob... zobacz szczegóły wpisu »

Darmowe mp3

Darmowe mp3 »Dodano - 20.11.2018

Każdy z nas winien codziennie przynajmniej odrobinę czasu przeznaczyć wyłącznie dla siebie oraz na własne przyjemności. Na pewno wielką radość sprawia muzyka. Co ważne można jej słuchać z każdego miejsca tudzież o dowolnej chwili. Dlatego jeszcze warto posiadać zapisane utwory na telefon, jednakowoż inne mobilne urządz... zobacz szczegóły wpisu »

Legalni bukmacherzy w Polsce 2018

Legalni bukmacherzy w Polsce »Dodano - 29.11.2018

Chyba każdy z nas marzy o owym, iżby mieć w życiu lepiej oraz do tegoż zmierza. Są rozmaite sposoby, ażeby toż osiągnąć. Z rzetelnością warto wykorzystywać własne predyspozycje. Dzięki owemu człowiek znacząco się rozwija, zaś przy okazji poprawia jakość swojego życia. Oczywistym jest, iż niczego nie ma się od zaraz. Tr... zobacz szczegóły wpisu »

Strony internetowe białystok

Strony internetowe białystok »Dodano - 24.10.2018

Prowadzenie swej działalności jest wielkim wyzwaniem. Tutaj trzeba skupić się na tym, iżby to co proponujemy klientom było jak najdoskonalszej jakości. Jakkolwiek trzeba również zadbać o sposób prezentacji. Albowiem jeżeli się nie zrobi owego w ciekawy sposób to nie ma najmniejszej mowy o owym, aby wywołać zainteresowa... zobacz szczegóły wpisu »

Śmieszne zdjęcia

Śmieszne zdjęcia »Dodano - 24.06.2019

Żyjemy w kulturze, gdzie wyjątkową uwagę zwraca się na aspekty wizualne. Chociaż wykazano naukowo, że człowiekowi łatwiej jest zapamiętać obraz niż tekst. Poza tymże sam przekaz musi być prosty w odbiorze. W ciągu całego życia ludzie w mniejszym, bądź ogromniejszym stopniu zmuszani są do nauki czegoś, gdyż np. wymaga t... zobacz szczegóły wpisu »

Internet wrocław

Internet wrocław »Dodano - 04.03.2020

Praca grafika to zadanie, które wymaga skupienia, ale także pewnego rodzaju zmysłu estetycznego. Takie tworzenie może trwać godzinami, zwłaszcza jeśli osoba zajmująca się tematem, podchodzi do niego z dużym zapałem, jak internet wrocław a także dba o szczegóły. Praca z grafiką to wymagające zadanie bywa że można spędzi... zobacz szczegóły wpisu »

Https://islupca.pl/czym-jest-wymog-nowosci-przy-rejestracji-wynalazku

Https://islupca.pl/czym-jest- »Dodano - 07.04.2023

Wymóg nowości jest jednym z podstawowych wymogów, jakie muszą zostać przeprowadzone w celu zdobycia ochrony patentowej na wynalazek. Znaczy to, iż wynalazek musi być nowy w sensie prawnym oraz nie może być ujawniony przed datą zgłoszenia wniosku patentowego. W praktyce znaczy to, że skoro wynalazek pozostał już ujawnio... zobacz szczegóły wpisu »

Jestem z Gdańska

Jestem z Gdańska »Dodano - 20.04.2023

Skoro się chce to zawsze można wyszukać powód do narzekania. Najłatwiej jest krytykować otoczenie, natomiast ciężko samemu zobaczyć u siebie błąd. Z całkowitą stanowczością tak nie powinno się postępować. Szczególnie zdrowa jest samokrytyka, czyli zaobserwowanie u siebie błędów. Wiele osób nie umie przyznać, iż postąpi... zobacz szczegóły wpisu »

Miejska Karta Kielce

Miejska Karta Kielce »Dodano - 20.04.2023

Kielce to miasto na prawach powiatu leżące w południowo-wschodniej Polsce. To stolica województwa świętokrzyskiego. Są nad rzeką Silnicą lub w Górach Świętokrzyskich. W tym paśmie górskim utworzono Świętokrzyski Park Narodowy. Natomiast charakterystyczne punkty to zespół klasztorny z XII wieku położony na Świętym Krzyż... zobacz szczegóły wpisu »